12 Aralık 2013
Katagori :
Endoskopik Marker
Yorumlar : 0

Etiketler : , , , , , ,

Kullanım talimatları

Bu prosedür için ucunda 4mm yada daha kısa iğne bulunan 25 gauge luk scleroterapi iğnesi önerilir. Önemli: SPOT enjektörü enjeksiyon kateterine bağlanmadan önce 15-20 saniye buyunca kuvvetliceçalkalanması son derece önemlidir. Enjektörü,pigmentin tamamen süspansiyon haline geldiğinden emin olmak için test ediniz. Kilitli enjektör ucuna iğnenin tam olarak oturmasını sağlayınız, iğneyi geriye doğru çekmek suretiyle tam oturup oturmadığını kontrol ederek kateteri endoskobun biyopsi kanalının içerisine yerleştirin._

iğnenin tam olarak pozisyon aldığından emin olunuz, iğne ucunu 30° – 45° açıyla kolonun submukozal dokusu içerisine batırın.

ÖNEMLİ: İĞNEYİ HİÇBİR ZAMAN DİK AÇIYLA KOLON DUVARINA SAPLAMAYINIZ.

BU HAREKET SEROZADA PERFORASYONA VE ENJEKTE EDİLECEK OLAN MARKERİN DİREKT OLARAK PERİTONEAL BOŞLUĞA DÖKÜLMESİNE YOL AÇABİLİR.

0,5 ila 0,75 mİ marker her bir enjeksiyon bölgesine uygulanır. Bu miktar tipik olarak kolonda 1-2 cm çapında ölçülebilen tatuajlar meydana getirir. Gereği gibi yapılmış uygulama neticesinde uygulama alanı derhal siyah renk almaya başlayacaktır.

Kolon lümeninde marker olup olmadığını araştırınız. Şayet var ise iğneyi submukozaya doğru dikkatlice ittiriniz.

En az dört marker enjeksiyonu önerilmektedir. Lezyon un dört kadranında da marker lama yapılmalıdır. Bu teknik ile işaretlenmiş alanların Genel Cerrah tarafından kolonun serozal bölgesinden belirlenmesi kolaylaşmış olacaktır. Şayet bir başka endoskopi yapılması gerekli görülürse lezyon lümen içerisinden de rahatlıkla tanımlanabilecektir.

Her bir vaka için önerilen doz maksimum 8 mİ dir.

Bir cevap yazın

Endoskopik Marker ürününü tedarik etmek için --------->

' Bizi Arayın ' 0 (212) 587 98 00